REKLAM ALANI

920 X 195

Bursa Turist Rehberleri Odası’ndan Bozbey’e ziyaret

Bursa Turist Rehberleri Odası’nın ziyaretinde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kaçak tur rehberlerinin Bursa’nın tanıtımına ve turizme zarar verdiğini söyledi.

Bursa Turist Rehberleri Odası (BURO) Başkanı Denizhan Sezgin ve yönetim kurulu üyesi Eren Ölçüoğlu, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde gerçekleşen ziyarette oda faaliyetleri hakkında bilgi veren BURO Başkanı Denizhan Sezgin, amaçlarının Bursa’nın turizmine ve marka kimliğine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

 

Nilüfer Belediyesi sınırları içerisinde yer alan Gölyazı’nın son yıllarda kentin gözde turizm destinasyonlarından birisi haline geldiğini ifade eden Sezgin, “Gölyazı hem tarihi hem de kendine has doğal güzelliğini bünyesinde barındırıyor. Nilüfer Belediyesi’nin son yıllarda yaptığı çalışmalarla kentin en gözde turizm destinasyonlarından birisi haline geldi. Ayrıca Nilüfer’de gerçekleşen çeşitli festivaller ve organizasyonlarla yerli ve yabancı turistler kente geliyor. Bursa’nın ve Nilüfer’in turizmden hak ettiği payı alabilmesi adına ortak işbirliği yapmalıyız” şeklinde konuştu.

 

ORTAK İŞBİRLİĞİ

BURO’nun yeni yönetimine başarı dileklerini sunan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, belediye ile oda arasında her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi. Özellikle Gölyazı’da kaçak tur rehberleri konusunda esnaf ve vatandaştan şikâyetler aldıklarını ifade eden Bozbey, “Gölyazı’ya gelen yabancı turistleri gezdiren kaçak tur rehberleri kentimizin doğru tanıtımına zarar verirken turistleri de zor durumda bırakıyor. Buna hep birlikte engel olmalıyız. Nilüfer Belediyesi olarak Bursa’nın ve Nilüfer’in yanlış tanıtılmasına, turistlerin zarar görmesine asla izin vermeyiz” dedi.

 

HABERLER

Bursa Turist Rehberleri Odası’ndan Bozbey’e ziyaret
KAÇAK REHBER DENETİMLERİ SÜRÜYOR!
KAÇAK REHBER DENETİMLERİ SÜRÜYOR!
KAÇAK REHBER DENETİMLERİ SÜRÜYOR!

Bizi Takip Edin

Yeşil PR İletişim&Yayıncılık

Bursa Bölgesel Turist Rehberleri Odası

Bursa - Bilecik - Kütahya

 

ADRES : Reyhan Mah. Park Sok. Melek Sultan İş Merkezi

No:12/25, 16030 Osmangazi,  Bursa / TÜRKİYE

TEL : +90 224 225 25 16

FAKS : +90 224 222 25 16

E-POSTA : buro@buro.org.tr

Çalışma Saatimiz: 09.00 – 17.00